Karkulčiny stránky

Tak tohle jsou stránky pro všechny prasečí kamarády!!

Jak sem žárlila na Renatu a cvičila Artíka

Víkend byl strašnej.V pátek mi bylo divný, že máma zavírá krám už ve dvě. Nikdy to neudělala. Před krámem se ale vobjevila  místo chodníku díra jako hrom a nikde žádnej mostek, ani dělník, kterej by nás přenes. Stejně by se k nám zákazníci nedostali. Řekla sem si, že je na tankodromu, co máme už rok před krámem taky něco dobrýho. Pojedem dřív na chatu! Máma ale nejela dolu na Strakonickou, ale nahoru  do Káčiný boudy. Bylo mi to divný, protože čoklíci sou celý prázdniny s bráchou Standou na chatě. Najednou koukám a vidim, jak máma vede z Káčiny boudy Renatu. Teda spíš Renata mámu. Renata je rotwice strejdy Lobase. Strašně sem se naštvala, protože jí nesnášim. Hrozně mě vadí, že jí máma furt vocicmává a každýmu řiká jak je krásná, chytrá a vůbec! Žárlim na ní! To mi máma neměla dělat! Bylo jasný, že jí to pekelně spočítám. Jen vlezly do auta, začla mě máma chlácholit jakej je Renatka chudák, že je strejda až do neděle v práci a že Renatku nemá kdo hlídat a že by musela bejt sama doma a nevim co eště.  Bylo mi to fuk a přestala sem s mámou mluvit. Když sme přijely na chatu, čoklíci byli celí bez sebe radostí, že maj do party dalšího kámoše. Vodmítla sem jít na vycházku. Máma mě ale tahla sebou. Čekala sem na vhodnej vokamžik, abych mohla Renatu pořádně kousnout. Máma ale dobře hlídala a vždycky mě chytla. Párkrát se mi povedlo kousnout mámu! Dobře jí tak! Nemá se co drbat s Renatou! Čekala sem jak to máma udělá v noci! Renatu do postele nepustim! Normálně mě nechala spát v kšírách, a i ve spaní mě držela, abych na Renatu nemohla. Že je prej Renatě smutno a že musí spát s náma. Myslela sem, že vzteky puknu!

V sobotu přijela teta Zuzka s Rokýsem. Chvíli byl klid. Renata si běhala s čoklíkama a nevoblejzala mámu. Vodpoledne eště přijela teta Edita s Artíkem. Ten mi nevadí, je malej a čumí tak přiblble, že ho ani nesnášet nemůžu. Artík se jel k mámě cvičit a k Sauli učit vystavovat. Eště že mě nechtěj cvičit nebo předvádět jak cvičenou vopici. Bylo mi Artíka líto. Učili ho ukazovat zuby, stát ve výstavnim postoji, chodit u nohy a taky ho učili ,aby si sed a leh, kdy mu řeknou. No chudák! Já bych jim to nikdy nedělala. Je to potupný!

V neděli Renata vypadla. Přijel si pro ní strejda. Ať si klidně zas přijede, ale se strejdou! Né, aby jí hlídala máma. Furt se volíbávaj, vodrbávaj a tak. To může dělat máma jenom mě!

 

 
Psi k nám oddaně vzhlížejí, kočky se na nás dívají svrchu, ale prasata na nás pohlížejí jako na sobě rovné. Winston Churchill